Geschiedenis

Geschiedenis naamgeving competitie eerste klasse

1895-1904 Beker van het Kampioenschap
1904-1926 Eerste Afdeling
1926-1952 Eredivisie
1952-1993 Eerste Afdeling
1993-2008 Jupiler League
2008-2016 Jupiler Pro League
2016-heden Jupiler Pro League (1A)

 

Kampioenen (1980 - 2017)

2018 Club Brugge
2017 RSC Anderlecht
2016 Club Brugge
2015 KAA Gent
2014 RSC Anderlecht
2013 RSC Anderlecht
2012 RSC Anderlecht
2011 KRC Genk
2010 RSC Anderlecht
2009 Standard
2008 Standard
2007 RSC Anderlecht
2006 RSC Anderlecht
2005 Club Brugge
2004 RSC Anderlecht
2003 Club Brugge
2002 KRC Genk
2001 RSC Anderlecht
2000 RSC Anderlecht
1999 KRC Genk
1998 Club Brugge
1997 Lierse SK
1996 Club Brugge
1995 RSC Anderlecht
1994 RSC Anderlecht
1993 RSC Anderlecht
1992 Club Brugge
1991 RSC Anderlecht
1990 Club Brugge
1989 KV Mechelen
1988 Club Brugge
1987 RSC Anderlecht
1986 RSC Anderlecht
1985 RSC Anderlecht
1984 KSK Beveren
1983 Standard
1982 Standard
1981 RSC Anderlecht
1980 Club Brugge

 

Proximus League (1B)

2018 Cercle Brugge
2017 Antwerp

 

Palmares

RSC Anderlecht 34
Club Brugge 15
Union 11
Standard 10
Beerschot VAC 7
Racing Club Brussel 6
Daring Club de Bruxelles 5
RFC de Liège 5
Antwerp FC 4
KV Mechelen 4
Lierse SK 4
KRC Genk 3
Cercle Brugge 3
KSK Beveren 2
RWDM 1
KAA Gent 1

 

Voorzitters Pro League 1977 - nu

1977-1981 Roger Petit
1981-1987 Michel D'hooghe
1987-1996 Roger Vanden Stock
1996-2001 Eddy Wauters
2001-2007 Jean-Marie Philips (1996-2006 tegelijkertijd ook directeur-generaal)
Maart 2007 - mei 2012 Ivan Dewitte
Mei 2012 - maart 2013 Ronny Verhelst
Maart 2013 - 31 mei 2013 José Zurstrassen (ad interim)
31 mei 2013 - oktober 2014 Michel Dupont
November 2014 - april 2015 Peter Quaghebeur (ad interim)
April 2015 - Februari 2018 Roger Vanden Stock
Huidige voorzitter Marc Coucke