Pro League levert 71 internationals af

Komend weekend geen Jupiler Pro League en 1B Pro League, maar wel interlandvoetbal. De Belgische competitie staat niet alleen bekend als een opleidingscompetitie, maar ook voor de interlands vaardigen onze ploegen heel wat internationals af.

De Belgische ploeg die het meeste internationals in huis heeft, is KAA Gent. Met maar liefst 12 spelers spannen zij de kroon en hebben er 2 meer dan 1ste achtervolger KRC Genk. De hofleverancier van de nationale elf is Club Brugge. 3 spelers werden opgeroepen voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Ivoorkust en de Nations League duels tegen Engeland en IJsland.

Hieronder een overzicht van alle internationals per ploeg:

© Tomas Sisk / Photo News

KAA Gent (12):

  • Davy Roef (België)
  • Giorgi Chakvetadze (Georgië)
  • Igor Plastun, Roman Bezus en Roman Yaremchuk (Oekraïne)
  • Michael Ngadeu (Kameroen) 
  • Anderson Niangbo (Ivoorkust) 
  • Sulayman Marreh (Gambia)
  • Jordan Botaka (DR Congo) 
  • Nurio Fortuna (Angola) 
  • Niklas Dorsch (U21 Duitsland) 
  • Milad Mohammadi (Iran)

KRC Genk (10):

  • Gerardo Arteaga (Mexico)
  • Cyriel Dessers en Paul Onuachu (Nigeria)
  • Patrik Hrosovsky (Slovakije)
  • Junya Ito (Japan)
  • Jhon Lucumi (Colombia)
  • Joakim Maehle (Denemarken)
  • Jere Uronen (Finland)
  • Kristian Thorstvedt (Noorwegen – beloften)
  • Bastien Toma (Zwitserleand – beloften)

Club Brugge (8):

  • Hans Vanaken, Simon Mignolet en Brandon Mechele (België)
  • Odilon Kossounou (Ivoorkust)
  • Charles de Ketelaere (U21 België)
  • Noa Lang (U21 Nederland)
  • Krépin Diatta (Senegal)
  • Eduard Sobol (Oekraïne)
  • Michael Krmenčík (Tsjechië)

K. Beerschot V.A. (5):

  • Raphael Holzhauser (Oostenrijk)
  • Reda Halaimia (Algerije)
  • Yan Vorogovskiy (Kazachstan)
  • Musashi Suzuki (Japan) 
  • Abdoulie Sanyang (Gambia) 

Standard de Liège (4):

  • Zinho Vanheusden (België)
  • Gojko Cimirot (Bosnië en Herzegovina)
  • Kostas Laifis (Cyrpus)
  • Aleksander Boljevic (Montengro)

Sporting Charleroi (3):

  • Joris Kayembe (België)
  • Ivan Goranov (Bulgarije)
  • Gojko Zajkov (Noord-Macedonië)

KV Oostende (3):

  • Jelle Bataille en Arthur Theate (U21 België)
  • Ari Skulason (Ijsland)

KAS Eupen (3):

  • Smail Prevljak (Bosnië-Herzegovina)
  • Edo Kayembe (Congo)
  • Carlos Embablo (Guinée-Bissau)

RSC Anderlecht (3):

  • Peter Žulj (Oostenrijk)
  • Yari Verschaeren en Hendrik Van Crombrugge (België)

OH Leuven (3):

  • Kristiyan Malinov (Bulgarije)
  • Darren Keet (Zuid-Afrika)
  • Barnabás Bese (Hongarije)

Cercle Brugge (3):

  • Dino Hotic (Bosnië en Herzegovina)
  • Dimitar Velkovski (Bulgarije)
  • Ueda Naomichi (Japan)

STVV (3):

  • Daniel Schmidt (Japan)
  • Jonathan Buatu (Angola)
  • Samy Mmaee (Marokko)

Royale Union Saint-Gilloise (3):

  • Anthony Moris (Luxemburg)
  • Teddu Teuma (Malta)
  • Ibrahima Bah (Guinee) 

Waasland-Beveren (2):

  • Serge Leuko (Kameroen)
  • Danel Sinani (Luxemburg)

Royal Excel Mouscron (2):

  • Marko Bakic en Deni Hocko (Montenegro)

KV Kortrijk (2):

  • Selemani (Tunesië)
  • Makarenko (Oekraïne)

Lommel SK (1):

  • Tomas Švedkauskas (Litouwen)

KV Mechelen (1):

  • Mel Togui (Ivoorkust)

Gerelateerde artikels

  • EA Sports
  • Konami
  • Bwin
  • Eleven Sports
  • Jupiler
  • Panini
  • OSM
  • Toro