De Pro League is op zoek naar een Sportief Manager (m/v/x)

© JDM

De Pro League is de vereniging van de 26 profclubs van het Belgische voetbal. Naast het organiseren en beheren in al zijn facetten van de professionele voetbalcompetities in België, vertegenwoordigt de Pro League ook het profvoetbal in de brede samenleving; bij de overheid, maatschappelijke organisaties en vele partners. Daarnaast is de Pro League ook een sports entertainment bedrijf dat de commerciële rechten op de competities die het organiseert uitbaat.

Jouw functie

De Sportief Manager van de Pro League is verantwoordelijk voor de sportieve beleidsaspecten van het betaald voetbal in België en coördineert de sportieve beleidscel binnen de Pro League. 

De sportieve cel van de Pro League heeft als taak om de integriteit van onze competities te bewaken. De cel ontwikkelt, evalueert en vernieuwt onze competitieformats zoals de Beker van België, leidt de jeugdopleiding binnen de Pro League in goede banen en organiseert de Lotto Super League. De Sportief Manager werkt met onze sportdokter medische protocols uit, werkt met de kalendermanager en alle betrokkenen aan een zo aantrekkelijk mogelijk speelschema, werkt samen met ons hoofd jeugdopleiding aan opportuniteiten voor onze jeugd en denkt bijvoorbeeld mee na met onze clubs over groeikansen voor de arbitrage. 

Op korte termijn zal een groot deel van de Sportief Manager haar/zijn taken bestaan uit het uitwerken van een lange termijn visie en de ontwikkeling van de Lotto Super League, die de Pro League vanaf het seizoen 2023-2024 overneemt van de KBVB.  De Sportief Manager zal een netwerk opbouwen om de Lotto Super League sportief, organisatorisch en commercieel te doen groeien.   

Jouw rollen en verantwoordelijkheden:

 • Je bent verantwoordelijk voor de sportieve langetermijnvisie van de Pro League en de uitvoering ervan.
 • Je coördineert de sportieve cel en werkt samen in goede verstandhouding met de vele partners van de Pro League om onze doelstellingen te bereiken: de KBVB, ACFF, Voetbal Vlaanderen, onze media- en commerciële partners, enz.
 • Je bent de bepalende factor voor de groei van het vrouwenvoetbal op sportief, organisatorisch en commercieel vlak – dat laatste in samenspraak met ons Sales & Marketing team. 
 • Je legt internationale contacten om te leren van de best practices uit de omringende voetballanden.

Jouw profiel:

 • Je bent een voetbaldier, staat op en gaat slapen met het spelletje. 
 • Je hebt ervaring met voetbal op sportief of organisatorisch vlak. Je kent het reilen en zeilen van binnenuit. 
 • Ervaring of kennis van het vrouwenvoetbal is een bijzonder pluspunt.
 • Je beschikt over uitstekende vaardigheden op het vlak van management. Je inspireert en versterkt medewerkers en partners.
 • Je schriftelijke en mondelinge kennis van het Frans en het Nederlands zijn uitstekend. Je drukt je vlot uit in het Engels.
 • Je bent een teamplayer.
 • Je bent zeer creatief, positief en ruimdenkend.
 • Je straalt leiderschap uit, ook bij tegenslagen.

Wij bieden je:

 • Een uitdagende, boeiende en gevarieerde job bij één van de sterkst evoluerende voetbal leagues van Europa;
 • Een motiverende werkomgeving binnen een jong en snelgroeiend team;
 • De kans om mee je stempel te drukken op de groei van de grootste sport van het land;
 • Een marktconform loon dat overeenkomt met je kennis en ervaring, aangevuld met extralegale voordelen;
 • Mogelijkheid tot het volgen van de juiste opleidingen en trainingen;

Locatie

De kantoren van de Pro League zijn in Laken. Op termijn verhuist de Pro League naar Tubeke.

Ben je geïnteresseerd?

Mail dan je motivatiebrief en cv naar [email protected] 

Gerelateerde artikels

 • EA Sports
 • Konami
 • Bwin
 • Eleven Sports
 • Jupiler
 • Panini