Nabeschouwing Jupiler Pro League : speeldag 32

Het reguliere seizoen loopt ten einde en er zijn nog maar twee speeldagen te gaan. Op de 32ste speeldag van de Jupiler Pro League barste de strijd om de een plaatsje in de top 4 volledig los.

 Zaterdag openden KV Oostende en Waasland-Beveren de 32ste speeldag. De Kustboys verloren met 0-2 op eigen veld en zakken daardoor weg naar de 5de plaats. Zondag ontving Cercle Brugge K. Beerschot V.A. Voor beide teams stond veel op het spel. Cercle Brugge hield de punten thuis en klom zo op naar de 16de positie en staat dus boven de degradatiezone. De speeldag werd afgesloten door Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht.

Zaterdag 3 april

KV Oostende – Waasland-Beveren : 0-2

De openingswedstrijd van de 32ste speeldag van de Jupiler Pro League werd in de DIAZ Arena gespeeld. KV Oostende ontving Waasland-Beveren.

Danel Sinani bracht de Waaslanders in de 23ste minuut op voorsprong. Hij trapte de rebound na een afgeblokt schot van Frey voorbij doelman Hubert. Enkele minuten voor de rust scoorde Jupiler Man of the match Michael Frey het tweede doelpunt en zette zo de eindstand op het bord.

In een wedstrijd waarin veel op het spel stond, waren het de Waaslanders die de belangrijke driepunter pakten. Hoewel Waasland-Beveren nog steeds op de laatste plaats staat, heeft het nu maar 1 punt achterstand meer op Royal Excel Mouscron (17de in de stand).

Opvallend: Waasland-Beveren kon 15 keer op doel trappen, hun hoogste totaal in een uitwedstrijd dit seizoen.

STVV – KV Mechelen : 2-1

De tweede wedstrijd van de dag vond plaats in Limburg. STVV stond tegenover KV Mechelen.

De mannen van Peter Maes begonnen goed aan de wedstrijd. Yuma Suzuki en Ilombé Mboyo zetten nog voor de ploegen de rusten in gingen de 2-0 voorsprong op het bord. Een echte tegenprik van Malinwa kwam er niet meer. De aansluitingstreffer werd in de 90ste minuut gescoord door Igor de Camargo, maar het volstond niet om de Kanaries van de drie punten te houden.

STVV staat met 38 punten op de 14de plaats en is zo zeker van het behoud in de hoogste klasse. Mechelen kon geen enkele van hun laatste vijf Jupiler Pro League-wedstrijden winnen en zakt naar de 12de positie.

 

KV Kortrijk – Club Brugge : 1-2

De laatste wedstrijd van zaterdag was het West-Vlaamse duel tussen KV Kortrijk en Club Brugge.

KV Kortrijk begon goed aan de wedstrijd. Faïz Selemani kwam dicht bij de openingstreffer, maar Simon Mignolet kon met een dubbele redding zijn netten schoon houden.

Na net geen 20 minuten voetballen kwamen de Kerels toch op voorsprong. Zinho Gano opende de score, maar amper 3 minuten na het openingsdoelpunt trapte Sobol de gelijkmaker tegen de touwen. In de 77ste minuut zette Hans Vanaken een strafschop om en bezorgde zijn ploeg zo de drie punten.  

De Kerels konden in hun laatste 9 wedstrijden van de Jupiler Pro League tegen Club Brugge niet winnen. Dit is hun langste periode dat het tegen deze tegenstander zonder overwinning blijft sinds 1982-2010.

© Orange Pictures

Zondag 4 april

Cercle Brugge – K. Beerschot V.A. : 2-1

De eerste wedstrijd van zondag werd in Jan Breydel gespeeld. Voor beide ploegen stond er een belangrijke wedstrijd op het programma. Bij winst kon Cercle Brugge dichter bij het behoud in de Jupiler Pro League komen, maar indien Beerschot won zetten zij een stap richting top 4.

Cercle Brugge begon goed aan de wedstrijd. Giulian Biancone bracht zijn ploeg in de 18de minuut op voorsprong. Ike Ugbo verdubbelde na 34 minuten voetballen de score en kon zo zijn ploeg met een 2-0 voorsprong de rust laten in gaan.

De tegenreactie van de bezoekers kwam er in de tweede helft. In de 50ste minuut scoorde Jan Van den Bergh zijn 4de doelpunt van het seizoen en bracht zo de ploeg terug in de wedstrijd. Beerschot kwam nog enkele keren dicht bij een gelijkmaker, maar het was Cercle Brugge die de 3 punten thuis hield.

 

Standard de Liège – KAA Gent : 2-1

Standard de Liège ontving zondagavond KAA Gent in het Maurice Dufrasne stadion. Beide ploegen kennen een minder seizoen, maar wilden toch nog aansluiting vinden met de top 8.  De laatste keer dat de Rouches tegen KAA Gent konden winnen dateerde van april 2019. Standard won afgelopen weekend en kon zo voor het eerst in 2 jaar terug winnen van de Gentenaars.

In de 35ste minuut werd de eerste strafschop van de partij toegekend. Arnaud Bodart redde de penalty en kon zo de voorsprong van de Buffalo’s verhinderen. Amper 8 minuten na de eerste strafschop, volgde een tweede. Castro-Montes’ penalty werd gered door de doelman, maar de verdediger kon in de rebound toch de bal tegen de touwen trappen.

De Rouches kwamen sterker uit de kleedkamer en bogen de achterstand om in een voorsprong. Jackson Muleka scoorde de aansluitingstreffer en Michel-Ange Balikwisha maakte na een heerlijke assist van Mehdi Carcela het winnende doelpunt.

 

Sporting Charleroi – Royal Excel Mouscron : 1-1

De laatste wedstrijd van zondag was het duel tussen Sporting Charleroi en Royal Excel Mouscron. Na een goede start kennen de Carolos een moeilijkere periode en kon het geen van hun laatste 5 wedstrijden winnen. Les Hurlus staan voorlaatste in het klassement en tellen 3 punten meer dan de laatste in de stand.

Voor de doelpunten was het wachten tot diep in de 2de helft. In de 85ste minuut opende Nuna da Costa de score. De aanvaller trapte de bal onder de benen van doelman Descamps door en bracht zo zijn ploeg op voorsprong. Amper 3 minuten na het doelpunt van REM, scoorde Fall de gelijkmaker. De aanvaller kon al 5 wedstrijden niet meer scoren, maar zette tegen Mouscron de scheve situatie toch recht.

Opvallend: In de laatste 4 onderlinge confrontaties, hebben de Zebra's slechts één keer gewonnen. In oktober 2019 won Sporting Charleroi met 1-0 op Mambourg.

© JBO

Maandag 5 april

 OH Leuven – KRC Genk : 2-3

Ook op Paasmaandag werd er gevoetbald. OH Leuven ontving op de 32ste speeldag KRC Genk aan Den Dreef. In de vorige onderlinge confrontatie speelden de twee ploegen gelijk.

Al na 7 minuten openden de Limburgers de score. Kristian Thorstvedt trapte van buiten de zestien de bal staalhard buiten het bereik van Romo. In het laatste kwartier van de wedstrijd vielen er maar liefst 4 doelpunten. Xavier Mercier scoorde de gelijkmaker, maar kwam samen met OHL in de 81ste minuut opnieuw op achterstand. Bongonda pikte een doelpunt mee en ook Onuachu stond opnieuw aan het kanon.

De 2-3 kwam er in  de 92ste minuut nog van OHL-topschutter Thomas Henry, maar de Limburgers hielden hun voorsprong vast. Door deze overwinning stelt KRC Genk hun plaatsje in de top 3 veilig terwijl OHL wegzakt naar de 7de plaats.

 

SV Zulte Waregem – KAS Eupen : 2-1

De tweede wedstrijd van maandag vond plaats in het Regenboogstadion waar SV Zulte Waregem KAS Eupen ontving. Essevee verloor nog nooit van de Panda’s en wou deze reeks verder zetten.

Na 22 minuten voetballen kwam de thuisploeg op achterstand na een doelpunt van Stef Peeters. De middenvelder nam een vrijetrap in een keer en zag de afwijkende bal toch in doel verdwijnen. KAS Eupen kon met de 0-1 op het bord in de rust gaan, maar in de 2de helft was het Zulte Waregem die de wedstrijd domineerde.

De jonge aanvoerder, Ewoud Pletinckx, scoorde de gelijkmaker. Het eerste profdoelpunt van de speler was meteen van goudwaarde. Laurens De Bock scoorde met een volley de 2-1 en bezorgde zijn ploeg zo de drie punten.

Dankzij deze overwinning klimt Essevee naar de 6e plaats en blijft in de race voor de top 4.

 

Royal Antwerp FC – RSC Anderlecht : 1-4

De 32ste speeldag werd afgesloten door een echte topwedstrijd: Royal Antwerp FC ontving thuis RSC Anderlecht. Bij winst kon RSCA over KV Oostende naar de 4de plaats springen en zo terug meedoen voor een ticket voor POI.

Paars-wit domineerde de wedstrijd. Ashimeru opende kort na de rust de score. Slechts 10 minuten later verdubbelde Murillo met een kopbal buiten het bereik van De Wolf de voorsprong. Ook jonkies Anouar Ait El Hadji en Yari Verschaeren stonden opnieuw aan het kanon. Ait el Hadj trapte na een knappe run de 3-0 binnen. Het vierde doelpunt van RSCA was er eentje op naam van Verschaeren. De eerredder voor Antwerp kwam er in de 89ste minuut nog via Maxime Le Marchand.

In de strijd om de top vier heeft RSC Anderlecht drie punten voorsprong op Oostende.

© Orange Pictures

Gerelateerde artikels