Skip to main content
FSR

Voetbalwereld en kansspelsector slaan de handen in elkaar tegen gokverslaving en matchfixing

De Belgische voetbalwereld en de gereguleerde kansspelsector hebben de handen ineengeslagen in de strijd tegen gokverslaving en matchfixing. Met de afronding van de Integrity Sessions, een gezamenlijke bewustmakingscampagne van de Pro League, BAGO (de Belgische vereniging van vergunde kansspeloperatoren) en de KBVB, werd een belangrijke stap gezet richting meer integriteit binnen het voetbal.

De Integrity Sessions richtten zich specifiek op spelers, stafleden en clubmedewerkers. Tijdens de sessies werden zij via de persoonlijke getuigenis van oud-voetballer Glenn Helder en interactieve sessies gegeven door het competitions department van de KBVB geïnformeerd over drie belangrijke thema’s: de risico’s van gokverslaving, het herkennen van signalen van matchfixing, en het wettelijk kader rond sportweddenschappen en integriteit in het voetbal. Deze sessies zijn het resultaat van een unieke samenwerking tussen de Pro League, BAGO (de koepelvereniging van gereguleerde kansspeloperatoren) en de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB).

“Als sector voelen we een duidelijke verantwoordelijkheid om mee te bouwen aan een veilige spelomgeving,” zegt Tom De Clercq, voorzitter van BAGO. “We weten dat jonge spelers kwetsbaar kunnen zijn voor gokverslaving en beïnvloeding. Net daarom willen we niet alleen waarschuwen, maar ook echt aanwezig zijn waar het telt. Door het gesprek aan te gaan, kunnen we problemen helpen voorkomen nog voor ze ontstaan.”

“Vier miljoen Belgen zijn fans van ons voetbal. De visibiliteit die onze sport genereert, zetten we ook bewust in om duurzame boodschappen over te brengen. Eén van de boodschappen die we al jaren meegeven, is die van verantwoord omgaan met kansspelen en gokken. We zijn al jaren één van de belangrijkste partners van de Kansspelcommissie en ook dit jaar organiseren we samen met BAGO en de KBVB opnieuw deze roadshow bij onze clubs rond sensibilisering van jonge spelers en sportieve integriteit. Naast de uiteenzetting van de KBVB rond sportieve integriteit, vinden we een getuigenis ook erg belangrijk. Het doet ons dan ook plezier dat we met Glenn Helder, ex-speler van Arsenal en het Nederlandse elftal, een grote naam uit het voetbal hebben die zijn verhaal over de impact van ongecontroleerd gokken komt brengen aan onze spelers en staff. Met initiatieven als deze blijven we samen met de Kansspelcommissie en de betrokken sector inzetten verantwoord spelen,” zegt Stijn Van Bever, woordvoerder van de Pro League.

De Integrity Sessions hebben inmiddels alle profclubs van de Pro League bereikt. Tijdens de sessies, die in kleine groepen op de clubs zelf werden georganiseerd, konden spelers en staf open met elkaar in gesprek gaan. Op deze manier wilden de organisatoren niet alleen informeren, maar ook het taboe rond gokken en verslaving doorbreken.

Over BAGO

De ‘Belgian Association of Gaming Operators’ (BAGO) bestaat uit vijf Belgische ondernemingen die officieel erkend zijn door de Kansspelcommissie als vergunde kansspeloperatoren. Hierbij vervullen al onze leden hun wettelijke kanalisatieplicht door spelers naar een vergund en verantwoord spelaanbod te leiden. De vereniging vertegenwoordigd zo de meerderheid van de Belgische on- en offline kansspelmarkt, bestaande uit casino’s, speelautomatenhallen, wedkantoren en hun geassocieerde websites.

Contact – info@bago.be